Dăncilă și președintele Parlamentului European au luat masa unde a fost depus trupul regelui Mihai | GalatiAzi

Conform digi24.ro, sala unde a fost organizat prânzul se numeşte Sufrageria Regală şi este exact sub Sala Tronului unde Executivul a instalat ieri un bufet suedez, o prezentare de produse tradiţional

Gestul este lipsit de respect dacă ne gândim că în urmă cu doar un un an acolo a fost punctul central al funeraliilor de stat ale regelui Mihai, la al cărui catafalc au stat de strajă regi şi regine din toată Europa. Nu există o explicaţie oficială pentru alegerea făcută în detrimentul Guvernului sau al Parlamentului unde există destule săli de protocol. detalii pe digi24.ro

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *