Un oraș din România stă pe o adevărată BOMBĂ: Au anunțat ACUM! | GalatiAzi


Sindicatul „Muntele” din cadrul Complexului Energetic Hunedoara (CEH) insistă pe continuarea exploatării cărbunelui la minele Lupeni şi Lonea şi după anul 2018, avertizând asupra pericolelor care pot să apară din punct de vedere al securităţii zăcămintelor şi al riscului geologic dacă acest proces va începe aşa cum solicită regulamentul Comisiei Europene.

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *